Jobs · Polen 09. August 2021

Nauczyciel przedszkolny/Nauczycielka przedszkolna w przedszkolu Malta

Chcesz wykorzystać swój talent językowy i przy okazji dalej się rozwijać?

Do naszego przedszkola FRÖBEL Malta poszukujemy od zaraz osoby na stanowisko 

Nauczyciel przedszkolny/Nauczycielka przedszkolna

Czas pracy wynosi 35 godzin tygodniowo. Umowa o pracę jest zawierana na czas nieokreślony.

O naszej placówce

Nasze przedszkole FRÖBEL Malta w Poznaniu zostało otwarte jako pierwsze przedszkole FRÖBEL w Polsce jeszcze w 2015 roku i znajduje się w zielonym centrum miasta, niedaleko Jeziora Maltańskiego oraz w pobliżu ogrodu zoologicznego i pobliskiego lasu. Dzięki temu edukacja zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju  w naszej placówce jest łatwo integrowana z codziennym życiem i rozwijana w ramach dalszych prac projektowych naszych 40  dzieci w wieku 2,5 -7 lat. Przestronna willa z ogrodem oferuje dużo miejsca na kreatywne pomysły i stwarza możliwości realizacji własnych ofert. Pedagogika naszego przedszkola FRÖBEL Malta charakteryzują wartości otwartość, współudział dzieci i rodziców w edukacji przedszkolnej i indywidualne podejście do dziecka.

Przywiązujemy dużą wagę do wymiany międzykulturowej (np. w ramach programu Erasmus plus) oraz chcemy poprzez naszą dwujęzyczną polsko-niemiecką koncepcję otworzyć dla naszych dzieci nowe przestrzenie doświadczeń i rozwoju. Dzięki licznym, współpracującym z nami partnerom w okolicy, chętnie korzystamy z różnorodnej oferty kulturalnej Poznania.

Oferujemy zaangażowany i ceniący sobie profesjonalizm zespół pedagogiczny, dużą swobodę działania, a także zapewniamy pełną zaufania i transparentną współpracę z rodzicami, którzy chętnie wspierają nas w projektach.

W celu uzyskania więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: https://www.froebel-polska.pl/de/

Wymagania:

 • Tytuł licencjata, magistra w dziedzinie edukacji przedszkolnej
 • Niezbędna biegła znajomość języka niemieckiego i języka polskiego
 • Entuzjazm do pracy z dziećmi oraz umiejętność dostosowania się do ich zainteresowań i potrzeb
 • Chęć dalszego rozwoju zawodowego lub posiadanie dodatkowych kwalifikacji w zakresie odżywiania, zajęć ruchowych lub edukacji zachowania zasad zrównoważonego rozwoju (SDG)
 • Zaangażowanie mające na celu zapewnienie dzieciom  równych szans w edukacyji, bez względu na ich pochodzenie czy język ojczysty.

Oferujemy:

 • Odpowiedzialną i zróżnicowaną pracę u innowacyjnego pracodawcy, której fundamentem są prawa dziecka,
 • Swoboda działania w zakresie realizacji własnych pomysłów i projektów, jak również opracowania wewnętrznej koncepcji placówki
 • Wymiana koleżeńska i nawiązywanie kontaktów zawodowych w ramach organizacji, jak również możliwości dalszego kształcenia
 • Rozwój zawodowy, np. indywidualna ścieżka rozwoju
 • Udział w programie Erasmus plus i wymianie kulturalnej
 • Centralne położenie miejsca pracy z wieloma obiektami sportowymi (np. Termy Maltańskie w odległości krótkiego spaceru)

Zainteresowaliśmy Cię? W takim  razie czekamy na Twoje zgłoszenie!