Jobs · Polen 03. November 2021

Polscy pedagodzy do naszych przedszkoli FRÖBEL w Niemczech (pełny etat / część etatu)

Do naszych przedszkoli FRÖBEL, głównie na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii, Monachium, Stuttgartu, Frankfurtu nad Menem, Bremy oraz Hamburga i Cottbus poszukujemy od zaraz.

polskich pedagogów (pełny etat / część etatu)

do pracy w wymiarze maks. 40 godzin tygodniowo. Zapewniamy umowę na czas nieokreślony.

O FRÖBEL

FRÖBEL w ramach spółki non profit FRÖBEL Bildung und Erziehung gGmbH prowadzi przedszkola, świetlice i placówki doradztwa dla rodziców na terenie Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Berlina, Brandenburgii, Bremy, Hamburga, Dolnej Saksonii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Saksonii oraz kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn. Ponadto prowadzimy także przedszkola w Australii i Polsce. Obecnie na terenie całego kraju w ponad 200 placówkach 4500 pracowników FRÖBEL opiekuje się ok. 19 000 dzieci.

Każda placówka wypracowała indywidualny profil pedagogiczny, realizowany w codziennym życiu przedszkola. Można tu wyróżnić między innymi dwujęzyczne wychowanie, zdrowie i ruch, metodę Reggio, pedagogikę wspomaganą zwierzętami, nauki przyrodnicze i technikę oraz pedagogikę medialną. We FRÖBEL optujemy za otwartym modelem pedagogiki, tak aby nie istniały sztywne klasy dla grup, lecz różnorodne przestrzenie funkcjonalne (np. przestrzeń kreatywna, badawcza, ruchowa, do odgrywania ról itp.), w których można realizować różne aktywności pedagogiczne. Poprzez tę różnorodność możesz pracować w sposób nastawiony na swoje mocne strony i odkrywać w sobie nowy potencjał, a my będziemy wspierać Cię na drodze do jego zgłębienia.

Więcej informacji na temat FRÖBEL możesz znaleźć na stronach www.froebel-gruppe.de oraz www.facebook.de/FroebelKarriere.

Spełniasz poniższe wymagania?

 • Masz ochotę zamieszkać w Niemczech i pojąć tam pracę? A może już mieszkasz w Niemczech?
 • Jesteś pedagogiem i po zakończeniu studiów już zadbałeś(-łaś) o uznanie zawodu i dyplomu w Niemczech, a może interesuje Cię perspektywa uznania Twojego polskiego dyplomu i chcesz pozyskać więcej informacji na ten temat?
 • Znasz niemiecki na poziomie B2?
 • Kochasz pracę z dziećmi i potrafisz dobrze dostosować się do ich zainteresowań i potrzeb?
 • Chcesz rozwijać się zawodowo, a może już posiadasz dodatkowe kwalifikacje, na przykład w zakresie wsparcia językowego, odżywiania i ruchu, edukacji przyrodniczej lub muzycznej?
 • Chcesz razem z nami angażować się na rzecz równości w edukacji niezależnie od pochodzenia czy języka ojczystego?

To na Ciebie czeka:

 • W centrum naszej pracy jako pedagogów stawiamy prawa dzieci
 • Zapewniamy atrakcyjne możliwości kształcenia i zdobywania kwalifikacji w ramach kariery w przedszkolu
 • Wynagrodzenie zgodne z układem zbiorowym pracy FRÖBEL, uwzględniającym także dalsze kształcenie w celu zdobycia awansu
 • Kiedy osiągniesz pewien wiek, zmniejszymy Twój czas pracy, a nie wynagrodzenie
 • Tak zwane „trzynastki”
 • Firmowy program emerytalny na poziomie 4%
 • Dodatek mobilnościowy albo karta Benefit o comiesięcznej wartości 44 €
 • Elastyczne konta czasu pracy
 • Zniżki na członkostwo w obiektach fitness oraz wiele innych zniżek pracowniczych

Czy nasza oferta Cię zainteresowała? W takim razie już nie możemy się doczekać, aż się poznamy.

Link do formularza zgłoszeniowego online

Jeśli masz pytania, zgłoś się do:

Christine Schneyer
Consultant International Recruitment & Affairs
E-mail: recruitment@froebel-gruppe.de
Telefon: +49 172 10 47 391